Halk Bank Bireysel Emeklilik İptali

Halk Bank Bireysel Emeklilik İptali

2017 yılı itibari ile uygulanan bireysel emeklilik ile ilgili pek çok kişi cayma hakkının olup olmadığı gibi soruların cevaplarına ulaşmak ister.

2017 yılında bireysel emeklilik öncelikli olarak özel sektör çalışanlarına uygulandır. Tüm özel sektör çalışanları da kurumları ile anlaşma yapan bireysel emeklilik hizmetine geçti. Bunun ikinci aşaması ise 1 Nisan 2017 yılında kamu çalışanlarının devreye girmesi ile daha da fazla genişledi. Nisan 2017 itibari ile tüm kamu çalışanları da zorunlu olarak bireysel emeklilik içerisinde bulunmaya başladı. Bu sayede de çalışanların birikim yapmasının önü açıldı.

Bireysel Emeklilik İptal Edilir Mi?

Özel sektör ve kamu çalışanlarının zorunlu bir şekilde bireysel emeklilik bünyesinde bulunması nedeni ile bazı kişiler bunun iptalinin mümkün olup olmadığını da merak eder.

  • Halk Bank ile anlaşmalı olan tüm çalışanlar için iptal hakkı basit birkaç adım ile uygulanır. Bu sayede de istemediğiniz zaman sistem üzerinden cayma hakkınız da bulunur.
  • Kamu çalışanları ilk üç ay içerisinde bireysel emeklilik hizmetlerini iptal ederse bunun sonucu olarak da tüm parası geri iade edilir. Siz de kolay bir şekilde birkaç basit adım ile Halk Bank bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapabilirsiniz.

Halk Bank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Bireysel emeklilik sistemi üzerinden çıkmak isteyenler için iptal edebilmek oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken hangi yöntem ile iptal edeceğinize karar vermenizdir. Çünkü Halk Bank bireysel emeklilik sisteminden çıkmak isteyen çalışanlar için ister SMS ister de internet aracılığı ile iptal hakkını sunar.

Birden fazla yol ile iptal hakkı konusunda yardım alabilmeniz için de size tüm yöntemleri aşamalı bir şekilde açıklarız.

Halk Bank Bireysel Emeklilik SMS İle İptal

  • Bireysel emeklilik sistemi içerisinde bulunan ve iptal etmek isteyenler için en kullanılan yollardan biri SMS ile sistemin iptal edilmesidir. Halk Bank tarafından sunulan bu uygulama ile cayma hakkını kullanmak isteyen herkes büyük bir kolaylık elde eder.
  • Bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak için 2560’a kısa mesaj atmanız yeterlidir. Öncelikli olarak Halk Bank bireysel emeklilik SMS ile iptal için Ayrılma yazıp bir boşluk bırakın. Daha sonra TC numaranızı da yazarak 2560’a SMS atın.
  • Mesaj attıktan sonra size Halk Bank bireysel emeklilik tarafından yeni bir mesaj gelir. Gelen mesajda cayma hakkınızı kullanmak istediğiniz ve bir yıl içerisinde sisteme tekrar giremeyeceğiniz belirtilir.
  • Bireysel emeklilik üzerinden gelen SMS karşılığında EVET yazarak mesajı cevaplayın. Cevabınızdan sonra ise işleminizin başarı olduğu yönünde bir mesaj daha alacaksınız. Bu sayede de Halk Bank bireysel emeklilik sisteminden SMS yardımı ile kolay bir şekilde ayrılmış olursunuz.

Halk Bank Bireysel Emeklilik Mobil Uygulama İle İptal

Halk Bank bireysel emeklilik sisteminden caymak isteyenler için tek uygulama SMS değildir. Mobil hizmetler ya da online işlemler aracılığı ile de iptal hakkınızı kullanabilirsiniz.

  • Halk Bank emeklilik iptali için Halk Bank internet sitesine giriş yapabilirsiniz. Bu noktada da internet sitesinin online işlemler bölümünü tıklayın.
  • Online işlemlerden bireysel giriş linki ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş için TC numaranıza ve telefon numaranıza ihtiyacınız vardır.
  • Giriş yaptıktan sonra da işlemler menüsü altında yer alan bölümleri inceleyin. Bu bölümler içerisinde bireysel emeklilik iptali de bulunur. Halk Bank bireysel emeklilik mobil uygulama ile iptal için ilgili bölümden cayma hakkımı kullanmak istiyorum kısmını tıklamanız yeterlidir. Bu sayede başarılı bir şekilde sistemden çıkış yapabilirsiniz.
Bu yayını değerlendir
Yorum yap