İşkur Profil Oluşturma

İşkur Profil Oluşturma

İşkur, iş arayan pek çok vatandaşa iş imkanları sunan bir devlet kurumudur. Bu kurum kurulduğu günden bu yana iş arayan binlerce kişiye yeni bir iş kapısı aralamıştır. Yeni mezun öğrenciden yıllardır ev hanımı olan kadına kadar geniş bir eleman ağı vardır.

İşkur Nedir?

Sadece iş arayanlar için değil aynı zamanda eleman arayan kişi ve firmalar için de büyük bir kolaylık oluşturmaktadır. İşyeri sahipleri açılan iş pozisyonlarına uygun kişiyi bulmak için işkur’dan yardım almaktadırlar. Bu da hem daha kısa sürede daha doğru adayların kendilerine ulaşmasını sağlar. Böylelikle hem vakitten hem de enerjiden tasarruf etmiş olurlar.

İşkur, aynı zamanda toplumdaki işsizliğin önlenmesi amacıyla faaliyet göstermektedir. Ülkedeki çalışabilecek durumdaki hemen herkesin üretken olmasını sağlamaktadır. İşkur başvurusu yaparak siz de kendi işinizi bularak ekonomik özgürlüğünüzü kazanabilirsiniz.

İşkur Profili Nasıl Oluşturulur?

Sizin için en doğru işi bulabilmek ya da en hızlı şekilde iş sahibi olabilmek için yapmanız gereken İşkur’da kendinize ait bir profil oluşturmaktır. Bunu yapmak ise sanılanın aksine oldukça kolaydır. Adım adım ne yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz:

  • İşkur profili oluşturmak için ilk etapta İŞKUR’un kendi web sitesine girmeniz gerekmektedir.
  • Web siteye girdikten sonra ana sayfada bulunan “İş Arayan” sekmesine tıklamalısınız.
  • Açılan sayfada “Kayıt Olmak İçin Tıklayınız” yazısıyla karşılaşacaksınız. Ona tıklamalısınız.
  • Ardından karşınıza yeni bir pencere halinde bir sayfa açılacak. Oradan “İş Arayan” yazısına tıklamalıısnız.
  • Bu yazıya tıkladıktan sonra karşınıza bir üyelik sözleşmesi çıkacak. Bu sözleşmeyi okuduktan sonra eğer kabul ediyorsanız “onaylıyorum” butonuna basarak ilerlemeye devam edeceksiniz.
  • Bu aşamadan sonra karşınıza kişisel bilgilerinizin istediği bir bölüm gelecek. Buradaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Aksi takdirde üyeliğiniz silinebilinir.
  • Bilgilerinizi girdikten sonra ise “ileri” butonuna basarak ilerlemelisiniz. Bundan sonra aradığınız işin özelliklerini girerek kendinize uygun bir iş bakabilirsiniz.
  • Engelli iseniz en az %40 engelli olduğuna dair raporu kuruma götürmeniz zorunludur.
  • Eski hükümlü iseniz de belgelerinizi kuruma götürmek zorundasınız.
İşkur Profil Oluşturma
5 (100%) 1 vote
Yorum yap